سفر اهواز - قسمت چهارم و آخر

امروز صبح زود از خواب پا شدیم و برای بار دو رفتیم آبادان. از تعریف های دیگران مشخص هستش که آبادان در روز های عادی خیلی خلوته اما متاسفانه این چند روزی که ما رفتیم افتضاح شلوغ بود. فروشنده ها هم از این فرصت نهایت استفاده رو کردن و قیمت ها رو تا جایی که میتونستن بالا بردن. در واقع قیمت ها فرق چندانی با تهران نداشت.

من امروز مقدار دیگه ای شکلات خریدم و برای اینکه خیلی ستم نباشه، یه شلوار و یه جفت کفش هم خریدم! شلوارو از شهر خودمم گرون تر خریدم! اما با این حال ازش خوشم اومده بود. فقط امیدوارم جنسش لااقل خوب باشه و بهم قالب نکرده باشن.

بعد از خرید، تقریبا ساعت 4، از آبادان و بریم و بوارده(ابو ورده!)، شط العرب و باقی جاها خداحافظی کردیم و برگشتیم به اهواز.

غروب فقط خوابیدیم. تصمیم داشتیم ساعت 2 بامداد حرکت کنیم، اما به این نتیجه رسیدیم صبح حرکت کنیم بهتر باشه. واسه همینم الان که ساعت 1 بامداد هست من دارم این خاطرات رو مینویسم.

موضوعی که تو این سفر خیلی جالب بود اینه که سرما و بارون از شمال همرامون اومد و انصافا هوای فوق العاده خنک و حتی سردی این مدت اینجا حاکم بود. حسن میگفت تا جمعه هوا داغ و گرد و خاکی بود، اما خدا رو شکر از یک شنبه که ما اومدیم هوا عالی شد. جالب اینه که تو طول راه رفتنمون هم هوا خیلی خوب بود. حتی قم بارون میبارید! خلاصه دم خدا گرم!

اگه بخوام تو چند خط این سفرو تشریح کنم باید بگم:

در مجموع سفر خیلی خوبی بود خدا رو شکر. واقعا لذت بردم. خوزستان مردم واقعا شادی داره. تا نیمه های شب صدای آهنگ و بزن برقص از تو خونه ها و خیابونا میاد. مردم بخوری هم داره. کیان پارس که پر از فست فود بود. علت این شادی هم به نظرم دو دلیل میتونه داشته باشه. یکی حضور خارجی ها در ایام گذشته تو این مناطق هستش. و دومی هم طبیعت تقریبا مهربونش. درسته اهوازی ها میگن آب و هوای خوبی نداره و درسته که به نسبت یه منطقه ی جلگه ای شاید کمی خشک باشه، اما با طبیعت خشنی که من از جاهای دیگه ی ایران دیدم، خوزستان واقعا خوب بود. اینجا فقط یه مشکل خیلی حاد داره و اونم نا امنی بیش از حدش هستش!

از دوستان عزیز اهوازیمم ممنونم. حسابی شرمندم کردن. اگه به امید خدا سالم رسیدم تهران و بعدشم شمال، بازم اینجا رو به روز خواهم کرد. خداحافظ اهواز.

/ 0 نظر / 2 بازدید