قدرت برتر موسوی

مناظره ی دیشب به شدت عالی بود. از چندین لحاظ:

اول اینکه به نظرم کروبی و موسوی بسیار خوب از همدگیر حمایت کردند. گیر های بیجا به همدیگر ندادند و مخصوصا آقای کروبی کمک بسیار زیادی به موسوی کردند تا بتوانند جانانه حرف بزنند.اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، بیشترین کمک و همراهی را کروبی با موسوی کرد.

دوم اینکه موسوی بسیار خوب و با برنامه ظاهر شد. هم درورغ های احمدی نژاد را بیان کرد، هم برنامه های خود را معرفی کرد و هم نشان داد می تواند قاطعانه از حقوق خود و ملت دفاع کند.

سوم اینکه مهمترین نکته ی افشاگری های موسوی در این بود که لااقل ذهن مردم عادی را کمی درگیر کرد که : "نه، ممکن است احمدی نژاد هم دروغ بگوید". و مطمئنا با صداقتی که مردم در چهره ی موسوی دیدند و با خاطره ای که از او دارند، این تکان خوردن اذهان مردم عادی، به نفع موسوی خواهد بود.

چهارم اینکه موسوی با تدوین برنامه های خود و ارائه ی یک کتابچه، عملا راه را برای نقد خود باز گذاشت تا همین ماها 4 سال بعد و در صورتی که او رییس جمهور بود، به نقد او بپردازیم و او را زیر سوال ببریم. و این نمونه ی کوچکی از همان جریان آزاد اطلاعات است که موسوی اشاره کرده بود.

پنجم اینکه موسوی با قاطعیتی که امروز از خودش نشان داد، به شک و دودلی بسیاری از افراد که او را مناسب این کار نمی دیدند و ظن این را داشتند که او هم مانند خاتمی بعد از 4 سال بگوید نتوانستم، پایان داد و با تشری که به مجری زد اقتدار خود را به رخ کشید.

و ششم موسوی باز هم جمله ای بر زبان راند که مانند بعضی از جملات پیشین او در تاریخ جاودانه خواهد شد:

"ما امروز با یک پدیده شگفت‌انگیزی در کشور روبه‌رو هستیم که توی دوربین و رو به شما مردم نگاه می‌کند و سیاه را سفید می نامد، دو دو تامی گوید 10 تا می شود و ..."

و این مناظره است که باید تاریخی قلمداد شود.

/ 1 نظر / 2 بازدید
فرید

سلام بر تو ای هموطن ایا از پس مخارج زندگی خود بر نمیایید؟؟ ایا دنبال یک راه حل برای غلبه بر مشکلات مالی خود هستید؟ ما برای این مساله مشترک همه یک راه حل داریم. درباره کمپانی پارمیس که بصورت قانونی در ایران ثبت شده چیزی شنیدی؟ میخواهی ماهی 5تا8 درصد سود بگیری؟ میخوای سرمایه هات توسط بانک تضمین بشن؟ میخواهی از درامد بازاریابی ماهانه10ها ملیونی استفاده کنی؟ و خیلی چیزای دیگه از سایت ما دیدن کنید